Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"

Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
22.06.2026 10:50

Движението между 55-и и 60-и километър на АМ "Тракия“ в посока София вече се извършва по напълно ремонтирана пътна настилка, предава репортер на Plovdiv24.bg.

С приключването на строителните работи е възстановено движението и в двете платна, което улеснява пътуващите. До края на юни е планирано да завършват останалите ремонти на АМ "Тракия“ в областите Софийска, Стара Загора и Ямбол.

Предвижда се тежкотоварният трафик да бъде спрян на 26 юни и на 3 юли за пътуващите в посока Бургас, а на 28 юни и на 5 юли в посока София.

На АМ "Тракия“ в Софийска област в момента се ремонтира платното за Бургас в участъка между 33-и и 39-и км и превозните средства преминават двупосочно в платното за София. Организацията на движението в отсечката с дължина около 5,5 км, ще се променя поетапно в зависимост от интензивността на трафика.

Предвижда се ремонтът в отсечката в Софийска област да завърши до края на юни. От АПИ предупреждават шофьорите да бъдат внимателни и стриктно да следват поставената пътна сигнализация.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

„Мисия по спасяването на Витоша“: Държавата готви нов план за управление и законодателни промени

Първа стъпка към цялостно решение на дългогодишните проблеми на Природен парк „Витоша“ беше направена на среща в Министерството на реги

МВР: Средства от фонда за пътна безопасност се харчат само за мерки срещу катастрофите

Още с встъпването си в длъжност министър Иван Демерджиев поиска преглед на актуалното състояние на дейностите по фонд „Пътна безопасност". Сл

Заради жегите: Строги ограничения за водата в Кюстендил

Ползването на вода от ВиК мрежата за непитейни нужди в Кюстендил и населените места в общината се забранява със заповед на кмета инж. Огнян Атанасо