Сигнал за насилие и агресия в детска градина: Деца са бити и заключвани в мазе

Сигнал за насилие и агресия в детска градина: Деца са бити и заключвани в мазе
24.04.2026 11:45
Pixabay

Сигнал, че деца са бити, заключвани и тормозени в градина пуснаха родители до Агенцията за закрила на детето и Прокуратурата. Случаят е от павликенското село Стамболово. Обвиненията са към директора на учебното заведение, съобщава NOVA.

„Преди няколко месеца малкият ми син, който е в първа възрастова група, започна всяка сутрин да плаче. Не обърнах внимание, че той не може да ми обяснява, че вижда психически и физически тормоз в градината. След като се прибраха децата ми от детската градина на 2 април, малкият ми син се оплака, че е бил наказван и го боли стомаха. След това дъщеря ми, която посещава същата детска градина, ми обясни, че той е бил наказан зад вратата и затиснат с желязна маса. Дълго време, с часове, е седял наказан по този начин. Накарали са кака му да седне на отсрещната маса. Тя е плакала, че не може да помогне на братчето си, а той е плакал от болки, защото го боли корема. След като той се прибра, имаше по корема си две линии, отбелязани от масата”, казва майката, подала сигнала.

„Разговаряйки с една майка, на която детето ѝ е в детската градина, изведнъж детенцето ѝ започна да разказва, че е било свидетел как директорката е удряла шамари на няколко от децата, които са със заболяване. След тази информация спрях да си пускам децата в детската градина, защото ме е страх”, обяснява тя. „По жалбата до момента е минала проверка само от Велико Търново. От кмета на община Павликени нямаме никаква информация как се развиват нещата”, казва още майката.

Друга майка пък твърди, че има дете, заключвано в мазето, а повечето деца биват заплашвани с полиция, ако не заспят по-бързо.

„Детето ми е станало да играе, директорката го е блъснала, а то е паднало на пода върху ръката си. То се оплака и не иска да ходи на градина. Тя му биела шамари, защото играело и скачало”, казва още един от родителите.

Директорката на детската градина Силвия Крушевска е потърсена за коментар. Тя категорично отрича от нейно име и от името на персонала на детската градина твърденията за насилие над децата, посочени в жалбата, а именно, че са бити, удряни, заключвани, затискани и наказвани.

„За първи път има подадена такава жалба срещу нас. Сигналът е подаден само от родителите на едно дете. В понеделник ще инициираме родителска среща, за да разговаряме с тях”, заяви Крушевска.

Родителите настояват за промяна и оставка на директорката. Те заявяват, че няма да допуснат децата им да бъдат подлагани на психически и физически тормоз.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Мащабна измама с фалшиво масло „Deutsche Markenbutter“

23.06.2026 16:28    

Съобщение на Комисията за защита на потребителите за наложени глоб

Радев отрече: Кабинетът няма да замрази минималната работна заплата на 620 евро до 2028 г.

Кабинетът “Радев” няма да замрази минималната работна заплата на 620,20 евро до 2028 г. Това заяви премиеръ

Олег Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи. Всичко е законно

"Не, не се чувствам виновен, надявам се на справедливост и на разкриване на истината от държавните институции. Що се отнася до това дал

Проф. Александър Маринов става съветник на финансовия министър Гълъб Донев

Социологът, политически анализатор и университетски преподавател проф. д-р Александър Маринов влиза в политическия кабинет на вицепремиера и минист