Столичните общинари решават съдбата на Четвърта градска болница на извънредно заседание

22.04.2026 09:14

Столичният общински съвет се събира на извънредно заседание днес. На него ще бъде разгледано предложението за смяна на ръководството на общинската Четвърта градска болница в София.

Тежкото финансово и управленско състояние, просрочени задължения, както и наложени запори от Националната агенция по приходите на лечебното заведение, са сред основните мотиви за освобождаването на досегашното ръководство на болницата.

Във фокуса на Столичния общински съвет днес ще бъдат и осигуряване на нисколихвен заем за Четвърта градска болница за нормалното й функциониране, както и темата за сливането на лечебното заведение с втора градска болница, която също има финансови сътресения през последната година.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Пълен шок с цените: 9 евро за таратор по морето – какво има в него?!

23.06.2026 09:46    

Рибената супа в заведение на плажа в Созопол струва 10,70 евро, а

В Слънчев бряг: Украинец умря на масата, румънец се удави

Двама чужденци са починали в Слънчев бряг в понеделник следобед.Тялото на 51-годишен украинец е откарано в съдебна медицина на аутопсия, сле

Иван Шишков вади разкрития за „Хемус“, Тристранката заседава извънредно

Днешният ден бележи динамично развитие по ключови теми от държавното управление, регионалната политика и социалния сектор в България.

Киселова: Позицията на ПБ - "можем да прокараме каквото си искаме", може да им изиграе лоша шега

Ако върнем лентата назад и видим как този правно-държавен-общински-частен спор се разрастваше и все повече институции са намесени в него, могат да