Откриха жътвената кампания в Монтанско: Очакват добиви от пшеница между 650 и 700 кг от декар

25.06.2026 19:51

Откриха жътвената кампания в Монтанско. Тази сутрин в с. Мадан дадоха символичен старт на най-важните дни за производителите. Председателят на Съюза на зърнопроизводителите от област Монтана Николай Синигерски заяви за RM TV,  че  заради обилните валежи през последните дни жътвата в региона ще започне след два-три дни, когато условията позволят навлизането на техниката в полетата. По думите му посевите са в много добро състояние и при стопанствата, които са извършили необходимите агротехнически мероприятия, се очакват добиви от пшеница между 650 и 700 килограма от декар. 

 

Източник: rmtv.bg

Враца
Подобни  

Врачански ученици пресъздадоха магията на Еньовден

25.06.2026 20:13    

Ученици от клуб „Пламъкът на традициите“ към Профилира

Ученик от ППМГ – Враца с престижното международно отличие Yale Book Award 2026

Никола Дебърски, ученик от XI клас на Профилираната природо-математическа гимназия, бе удостоен с престижната награда Yale Book Award 2026 –

Ученичка от ППМГ – Враца с престижно отличие в национален ученически конкурс

Ванеса Пламенова Петкова от VIII в клас на Профилираната природо-математическа гимназия бе отличена с плакет и грамота за завоювано трето място в к