Трайчо Трайков отново положи клетва пред Столичния общински съвет (СОС) като кмет на район "Средец".
"Заклевам се в името на Република България да спазвам конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на гражданите на Столичната община и да работя за тяхното благоденствие", каза Трайков пред общинските съветници и председателя на СОС Цветомир Петров.
Трайчо Трайков бе избран за кмет на столичния район "Средец" на частични местни избори, които се състояха на 14 юни.
Припомняме, че за Трайчо Трайков гласуваха само 2728 софиянци или 77,33% от гласовете при избирателна активност от 12,33%.
Преди това, с решение от 20 февруари Общинската избирателна комисия прекрати предсрочно правомощията му като кмет на района, след като бе назначен за служебен министър на енергетиката в правителството на Андрей Гюров.
