Знамето на ЕС беше тържествено издигнато пред президентството по повод Деня на Европа

09.05.2026 11:49

С издигане на знамето на Европейския съюз пред сградата на президентската институция беше отбелязан Денят на Европа.

На церемонията присъстваха президентът Илияна Йотова, председателят на Народното събрание Михаела Доцова, министър-председателят Румен Радев, кметът на София Васил Терзиев, министри от кабинета, депутати, представители на религиозни общности, общественици. 

Държавният глава прие почетния караул на Националната гвардейска част. Бяха изпълнени и химните на България и на Европейския съюз. 

По-рано днес президентът Илияна Йотова и министър-председателят Румен Радев поднесоха цветя пред Паметника на Незнайния воин в София в памет на загиналите български войници в борбата с нацизма. 

Денят на Европа ще бъде отбелязан с различни прояви в София.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

24.06.2026 22:54    

А управляващите днес от “Прогресивна Българи

ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика

ДПС Е В ОТЛИЧНО ПОЛИТИЧЕСКО ЗДРАВЕ И ОСТАВА НЕЗАОБИКОЛИМ ФАКТОР В БЪЛГАРСКАТА ПОЛИТИКА Олигархичните медии, свързани с кръга “Капит

Васил Велев: Този бюджет е по-реалистичен, стъпва се на здрава основа

Проектобюджетът на правителството поставя началото на „финансово вразумяване“, но мерките в него не са достатъчно амбициозни. Това коментира в пред

12-годишна пропадна в шахта в София

12-годишно момиче падна в шахта в района на комплекс „Червено знаме“ в София. Сигналът за инцидента е подаден малко преди 18 часа, след което на мя