Гюров се качи на F-16

05.05.2026 19:37

Ден преди Деня на храбростта и празника на Българската армия служебният министър-председателят Андрей Гюров посети Трета авиационна база край Граф Игнатиево и се качи на изтребителя F-16. Утре за първи път над София ще прелетят новите изтребители.

May be an image of helicopter and text

Той проведе среща с ръководството на базата и поздрави военнослужещите по случай професионалния им празник, предаде Фейсбук страницата на Министерски съвет.

May be an image of aircraft

Гюров разговаря с пилотите на изтребителите F-16 Block 70, които ще участват в тържественото отбелязване на 6 май с демонстриране способностите на авиационната техника.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Трагедията е голяма! Загиналите на "Тракия" деца са таланти от школата на футболния Славия

24.06.2026 19:06    

Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на

Министър Петрова бе домакин на събитие за Международния ден на жените в дипломацията

Министър Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията, в рамките на което беше поставе

СОС: Любен Дилов-син посмъртно да бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на София“

Столичният общински съвет (СОС) предстои да разгледа предложение за посмъртното удостояване на писателя, сценарист, журналист и общественик

Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове

"Незаконно строителство не се “бори” със снимки от хвърчила и дронове, както се опитва да внуши регионалният министът Шишков."