Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО

Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО
05.05.2026 17:30
БТА

Под надслов "Лична мобилност и право на достоен живот“ хора с увреждания проведоха акция пред сградата на Столичната община. В Международния ден за протест на хора с увреждания, те настояха за възможността си да се придвижват без проблем в градска среда.

Пред Радио София протестиращите заявиха:

"Аз съм незряща. Всички колонки по спирките изписват кога идват автобусите, трамваи, тролеи, преди говореха. Сега нито една не говори“.

"В центъра за 2 години премахнаха над 100 паркоместа за хора с увреждания. Те искат да ни изгонят от София“.

"Недопустимо е да тръгнеш на разходка и да станеш заложник на софийските асансьори в метрото“.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Арх. Виолета Комитова: Строителството е сфера, в която много се перат пари

24.06.2026 19:47    

Строителството е сфера, в която много се перат пари. А незаконното

Трагедията е голяма! Загиналите на "Тракия" деца са таланти от школата на футболния Славия

Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на Славия! Ужасната новина съобщи ексклузивно за БЛИЦ президентът на "белите" Венцес

Министър Петрова бе домакин на събитие за Международния ден на жените в дипломацията

Министър Велислава Петрова беше домакин на тържествено събитие по повод Международния ден на жените в дипломацията, в рамките на което беше поставе

СОС: Любен Дилов-син посмъртно да бъде удостоен със званието „Почетен гражданин на София“

Столичният общински съвет (СОС) предстои да разгледа предложение за посмъртното удостояване на писателя, сценарист, журналист и общественик