Бойко Борисов стана председател на ПГ на ГЕРБ-СДС

30.04.2026 15:55

В 52-рото Народно събрание (НС) бяха обявени ръководствата на парламентарните групи, включително председателите и заместник-председателите им, разпределени по политически формации.

Парламентарната група ще бъде ръководена от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Негови заместник-председатели са Деница Сачева, Костадин Ангелов и Румен Христов.

Александър Иванов е секретар на парламентарната група.

Епицентър. бг припомня, че през януари 2024 година парламентарната група на ГЕРБ-СДС пак официално избра Бойко Борисов за свой председател. Тогава това се наложи, тъй като Десислава Атанасова стана конституционен съдия.


Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Черешарите готвят протести, изкупуват плодовете на смешни цени

25.06.2026 10:20    

Черешопроизводители от Кюстендилско готвят протести и дори затваря

Шефът на НСО на изслушване в Комисията за контрол над службите за сигурност

Комисията за контрол над службите за сигурност ще изслуша началника на Националната служба за охрана ген. Емил Тонев заради охраната на Кирил Петко

Людмила Петкова: Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката

В Бюджет 2026 има мерки, които са част от широка и дългосрочна политика. Подходът е на плавна стабилизация на финансите. Тя дава възможност икономи

Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов

Скъсайте този бюджет! Пишете нов. Бюджетът е толкава объркан, с вътрешни противоречия, че не може да се поправи. Т