Радев вече гласува, жена му обяви, че още мисли кого да подкрепи

Радев вече гласува, жена му обяви, че още мисли кого да подкрепи
19.04.2026 15:07

Бившият президент и настоящ лидер на “Прогресивна България“ Румен Радев отиде в неделния ден сам до урната да упражни правото си на глас. Радев гласува около 10 часа сутринта в Професионална гимназия по транспорт "Макгахан" в столичния квартал "Редута", но не беше придружен от съпругата си Десислава Радева, която в началото на изборната кампания направи многозначителния коментар във Фейсбук: "Мене ме нема в цялата схема". С тази си проява Радева отвори вратата за спекулации за разрив в отношенията ѝ с доскорошния президент. А преди началото на изборния ден тя анонсира, че още мисли кого да подкрепи:

“Още половин час ще размишлявам... Но все по-отчетливо прозирам, че ние самите сме се отказали от нашата отговорност. Даваме ли си сметка, че промяната започва от нас? Даваме ли си сметка, че възпитаваме поколения, че им вменяваме ценности, че ги възпитаваме в добродетели?

Не! По-лесно е да прехвърлим досадната отговорност на някого другиго. Да си измием ръцете като Пилат Понтийски. Да сме недоволни. Да псуваме поредните и да заключим мъдро, че всички са маскари, пиейки ракията между "Ергена" и "Хелс китчън".Задавам си въпроса "Каква икономика очаквам от хора неграмотни, невъзпитани в ценности и добродетели, понякога откровени /извинете за израза/ простаци. Къде е културата и грижата за нея? Къде е мисълта за смислено и качествено образование?"

Чух някъде Андрей Райчев да казва, че никога българинът не е бил по-богат и никога - по-нещастен от сега. Защото всичко опира до пари.

Е? Какви са ни мечтите? Какви искаме да са децата ни? Защо сме се пръкнали тук и сега? За да натрупаме пари ли? А душата ни? Къде остана тя? Защо я загубихме по пътя? И защо никой от претендентите за власт не изведе културата и образованието като приоритет?

Моля ви, погледнете себе си, погледнете дълбоко в душите си и си отговорете честно: Доволни ли сте? Не на мен, на себе си отговорете.

Продължавам да размишлявам”.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула

22.06.2026 22:12    

"Идеята е третия и четвъртият имот да имат малко по-ви

Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни

„Бих желал да сме свършили много повече работа в Народното събрание досега, но направихме някои неща, които са важни – променихме начин

Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение

Хубаво е Олег Невзоров да разкаже кой създаде у него впечатлението, че в нашата държава може да направи неща, които нямат нищо общо със закона. Пос

Йотова ще награди най-успешните участници в "Спортувай с президента"

Във вторник, на международния ден на Олимпизма, президентът Илияна Йотова ще награди учениците с най-добри резултати на "Президентския тест" от ини