Борисов към своите:Следете всичко по време на вота, документирайте, за да може да обжалваме изборите

17.04.2026 23:49

Избори 0426

Следете всичко по време на вота, документирайте, за да може след това да обжалваме изборите, заяви при закриването на кампанията на ГЕРБ в София лидерът на партията Бойко Борисов.

В емоционална реч пред актива Борисов се зарече, че партията повече няма да влиза в "сглобки" и да прави компромиси. Няма и да ви карам "да слагате униформи", каза Борисов, давайки да се разбере, че не вижда и коалиция с партията на ген. Румен Радев - "Прогресивна България".

В момента е игра на нерви, ние трябва да дадем добрия си резултат, каза Борисов, коментирайки социологическите изследвания, които дават преднина на Радев.

Повтарям - всички вие - в секциите, особено вечер, когато се брои! Няма - гласувах и си отивам!  Далаверата трябва да стане там някъде, иначе няма да могат да ни бият, каза още веднъж Борисов, обръщайки се към множеството.

"Навсякъде в страната ми задаваха този въпрос - защо беше в "сглобката", защо заложи партията. Представете си дали правителство, начело с Румен Радев, ще внесе конвергентен доклад. Ние имаме много приятели в ЕК и в ЕС. И днес е тук председателят на младежите в ЕНП. Затова сме и в Шенген", каза Бойко Борисов на закриването на кампанията на партията в София.

Повече няма да правим компромиси. Не само че ще сме си с нашите дрехи, но и "няма да ви карам да слагате униформи". Направихме всичко като компромиси, сега е ред на другите, продължи Борисов, намеквайки за ПБ - партията на ген. Радев.

"Европейската подкрепа беше материализирана с това, което ГЕРБ и правителствата ни бяха темел на Европа и продължаваме да бъдем. Затова резултатът от изборите е много важен за ГЕРБ", каза още Борисов.

Усещам паника в редиците и на малки, и големи, и средни партии в момента, заяви Борисов. "Когато двама се карат, третият печели. Когато партиите с еднаква ценностна система воюват, винаги печели трети", добави той.

Слоганът "Силна България в силна Европа" приляга само на ГЕРБ, изтъкна лидерът на партията, имайки предвид предизборния слоган на ПП-ДБ.

Дайте добър резултат - ние повече в коалиции, в "сглобки", без дясно-консервативните ценности да се разпишат, няма да влизаме. Ние след опозиция ставаме по-силни, обърна се към своите бившият премиер.

Сред първите оратори бяха Любен Дилов-син и Георги Георгиев.

Бившият правосъден министър припомни за борбата с имотната мафия, която започна по времето на кабинета "Желязков". Георгиев изтъкна изакритите незаконни старчески домове, при което са спасени над 400 възрастни. "Настанихме тези хора в държавни и общински домове", каза той и допълни, че тези домове се ремонтират с парите от плана за възстановяване.

Екипът на ГЕРБ-СДС е този, който успя да изработи множество реформи, над 50 нормативни акта са само в Министерството на правосъдието, отбеляза бившият министър на правосъдието.

Моделът "ГЕРБ" е привличане на добри професионалисти и резултати - резултати и много работа, подчерта Йорданка Фандъкова, дългогодишен кмет на София, втора в листата на ГЕРБ-СДС в 24 МИР.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение

22.06.2026 19:08    

Хубаво е Олег Невзоров да разкаже кой създаде у него впечатлението

Йотова ще награди най-успешните участници в "Спортувай с президента"

Във вторник, на международния ден на Олимпизма, президентът Илияна Йотова ще награди учениците с най-добри резултати на "Президентския тест" от ини

Съдът вписа „Прогресивна България" /ПБ/ в регистъра на политическите партии

Софийският градски съд реши, че вписва в регистъра на политическите партии „Прогресивна България“. От приетите и посочени докум

Измериха съпротивлението на асфалта на автомагистрала „Хемус“

Пътният експерт Диана Русинова разпространи данни от специализирани измервания на двадесет и петия километър на автомагистрала „Хемус“, за да докаж