Уволняват още директори на горските стопанства, днес в Сатовча и Елешница

16.04.2026 11:19

Директорите на горските стопанства в Сатовча и Елешница са освободени тази сутрин от длъжност, съобщава кореспондентът на националното радио в Благоевградска област.

Информацията беше потвърдена от Югозападното държавно предприятие, като заповедите са издадени от директора на предприятието Валентин Чамбов.

Временно горските стопанства ще се управляват от заместниците им.

Причини за уволненията официално не се съобщават, но още миналата седмица министърът на земеделието Иван Христанов, който беше в региона, намекна за спешни мерки по пресичане на каналите за източване на горския сектор и използването му в предизборната кампания.

Преди това министърът уволни половината от директорите на държавните горски предприятия.

Източник: БНР

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Безплатна медицинска помощ на плажа? Имате право, но с условие

22.06.2026 14:31    

„Ако сте здравноосигурен пациент и сте на морето, имате право да п

България е първа в ЕС по поскъпване на горивата през май

Цените на горивата и смазочните материали за лични превозни средства в Европейския съюз са се увеличили с 20,7 на сто през май спрямо същия месец 2

Издирваният Невзоров се появи пред собствениците на имоти в Баба Алино

Украинецът Олег Невзоров - инвеститорът в Баба Алино - се е появил на среща днес със собствениците на имоти в скандалния комплекс, съобщиха

Добрев: Борих се мъжки, отстоявах принципите си и се гордея с това. Феновете: ГЕРБ няма да е същата!

След като обяви, че напуска политиката, Делян Добрев излезе със специално послание към неговите симпатизанти, които във Фейсбук създадоха група &ld