Тук има хора, които мразят България и бързат веднага да отварят шампанско като излезе лоша статия за държавата ни навън. Това коментира тази сутрин в ефира на БНТ анализаторът Георги Харизанов.
"Не бива да се обръща внимание на скандали, защото някои хора са се вкопчили в присъствието на външни дипломати на събития у нас и смятат, че това е огромен, сериозен знак, че те са отишли на някакво събитие. Това аз не го разбирам и не го приемам. Ние, държавите в ЕС, сме едно", заяви Харизанов и добави:
"Публикации в чужди медии също има за всички държави и партиите в тях. Тук има хора, които мразят България и бързат веднага да отварят шампанско като излезе лоша статия за държавата ни навън.
Странно е, че когато навън излезе нещо добро за България, то не намира отзвук в медиите на "добрите сили"".
Политическият анализатор поясни, че във Варна има много корупционни скандали, които несъмнено трябва да бъдат разследвани от службите и те да имат спокойствието и възможността да го направят.
"Предизвиквам Ивайло Мирчев да покаже списъка, за който говори от 88 кметове на ПП-ДБ, които са разследване. Ако този списък съществува някъде, извън главата на г-н Мирчев, разбира се", коментира анализаторът по повод публичните изяви на съпредседателя на съюза.
Той нескрито иронизира новите-стари претенции на ПП-ДБ отново за реформиране на антикорупционното комисия. "Тази структура беше променена от ПП-ДБ и направена по калъп на Бойко Рашков, който трябваше да я оглави и да арестува наред, както и правеше. Тогава "демократите" нямаха нищо против и дори ръкопляскаха на действията му - показните арести в Кирково са пример, защото МВР впоследствие беше осъдено затова", каза още Харизанов.
Припомняме, че съдът обяви за незаконни и арестите на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севдалина Арнаудова.
Според него трябва да има силни държавни органи, от които "корупцията да се страхува". Те не трябва да са под контрол на политици, а да имат публична отчетност.
Често внасяните вотове на недоверие, каза той, обединява и сплотява управлението, докато опозицията се разединява и фрагментира.
Управлението към момента е безалтеративно. А след като президентът Румен Радев видя, че не може да управлява, реши да се завърне като опозиция, заключи той.