Днес ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°.
Ще се развива купеста, след обяд и вечерта и купесто-дъждовна облачност. Главно в Рило-Родопската област и около Стара планина ще има краткотрайни валежи от дъжд, в отделни райони с гръмотевици.
Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 22° и 27°, по-ниски ще бъдат по крайбрежието на морето, в София - 23°-24°.
В планините ще преобладава слънчево време, около и след обяд с развитие на купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, пише bTV.
Ще духа слаб вятър, предимно от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра – около 9°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от изток и югоизток. Максималните температури ще са между 12° и 15°. Температурата на морската вода е 11°-12°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над Балканите ще има гръмотевични бури в Северна Македония.
От утре – 22 април, до 24 април включително, над територията на България се очакват слаби до средни геомагнитни бури. Те ще са от степен G1 (Kp 5) до G2 (Кр 6).
Това показват прогнозните данни от Центъра за предвиждане на космическото време към Националната агенция за океански и атмосферни изследвания на САЩ, Лабораторията за слънчева динамика на НАСА и Лабораторията за слънчева астрономия към руския Институт за космически изследвания.
През посочените дни е възможно метеочувствителните и хронично болните хора да изпитват дискомфорт.
Засега след 25 април изгледите са геомагнитната обстановка да се успокои. Тогава вероятността за геомагнитни бури значително намалява.
Според прогнозата за космическото време, възможно е през първата седмица на месец май отново да има смущения и предимно слаби геомагнитни бури. Въздействието на слънчевия вятър върху земната магнитосфера се оценява и прогнозира едва след изригване на Слънцето.
След това, в рамките на 12-48 часа потокът заредени частици достига нашата планета. Затова по-точна прогноза за смущения или геомагнитни бури се прави след регистрирането на подобно явление от Слънцето.